Третє засідання Асоціації присвячене перспективам розвитку виробництва біопалива в Україні

  • ukrfuel31
  • ukrfuel32

25 вересня 2012 року відбулось третє засідання Асоціації присвячене перспективам розвитку виробництва біопалива в Україні.

За зауваженням фахівців Державного підприємства УкрНДІНП “МАСМА” більшість бензинів на українському ринку зараз ледве відповідають екологічному стандарту Євро-2, тоді як згідно законодавчих норм вже з 2015 року він має бути як мінімум стандарту Євро-4.

В той же час моторні палива альтернативні значно безпечніші і відповідають стандартам Євро-3 та Євро-4. Однак проведенні дослідження  підтвердили і негативний момент їх використання – незначне зростання витрат палива (в залежності від віку двигуна).

Учасники Засідання вирішили доручити Державному підприємству УкрНДІНП “МАСМА” отримати дозвіл від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України на фінансування розробки ДСТУ за рахунок приватних коштів. Також було вирішено профінансувати розробку ДСТУ згідно додатку загальною сумою  2 100 000 грн. за рахунок власних коштів та розробити частину методів випробувань для ДСТУ у вигляді Галузевих стандартів, право використовувати які залишити лише за членами Асоціації.

Одне з найважливіших питань, що обговорювалися на нараді – врахування європейського досвіду при оподаткуванні альтернативних палив, зокрема таких країн як Франція та Чехія.

У відповідь на намагання рейдерів знищити ринок альтернативного палива учасниками було вирішено звернутися з відкритим листом від кожного підприємства до Прем’єр-міністра України з проханням не допустити введення акцизів на паливо моторне альтернативне.

  Протокол засідання № 3