Про нас

Наша асоціація була створена у 2012 р задля сприяння розвитку в Україні галузі виробництва альтернативних моторних палив.

За час роботи фахівці асоціації активно проводили роботу з стимулювання виробництва біоетанолу і зокрема були серед розробників та ініціаторів уведення обов’язкової добавки 5-7% спирту до традиційних бензинів.

Нажаль, через відсутність сильних лобістів галузі Україна не реалізує свій потенціал виробництва альтернативних бензинів та біодизелю, який  в короткий строк здатний повністю замінити імпорт нафтопродуктів  загальною вартістю понад 6,5 млрд. долл. та збільшити ВВП на  понад 8 млрд. долл!

Звертаємось до всіх бажаючих розвивати і захищати  виробництво та  торгівлю  біоетанолом, біокомпонентами, біодизелем та альтернативними моторними паливами з метою обговорення нагальних проблем галузі.

 Історія розвитку альтернативних палив в Україні:

Через скрутні загальнодержавні економічні процеси у період з 2000о року виробництво спирту етилового в Україні постійно зменшувалось, внаслідок чого, спиртовим підприємствам України довелось шукати нові ринки збуту продукції. Завдяки прийнятим раніше програмам по розвитку альтернативних видів палива та зростанню цін на традиційні бензини в Україні стало економічно доцільно виробляти різноманітні паливні продукти на основі біоспиртів, як то палива моторні альтернативні, компоненти моторних палив, біоетанол, тощо. Станом на серпень 2014 року в Україні працювало вже 13 малих та середніх підприємств з виробництва паливних спиртоміских продуктів з яких 10 було на базі державних спиртзаводів.

Проте, введений у серпні 2014 р. в угоду імпортерам та мережевим монополістам акциз на альтернативні бензмни  у розмірі 99 євро призвів до того, що станом на початок 2015 року виробляти продукцію залишились лише 2 заводи!!!

Виробники етаноломіских паливних добавок (біоетанолу)  в Україні

Укрспирт  Потужність т/міс Грудень 2014
Хоростківський СЗ 1500 зупинено
Наумівський СЗ 1500 зупинено
Івашківський СЗ 1000 зупинено
Андрушівський СЗ 1500 зупинено
Гайсинский СЗ 1200 працює
Лужанський СЗ 1000 зупинено
Барский СЗ 3000 зупинено
Червонецький завод промтоварів 1000 зупинено
Каменецький СЗ 1500 зупинено
Лохвицький СЗ 3000 зупинено
Всього 16200  
Приватні виробники    
Біохимгруп 5000 закрито через війну
Узинский цукровий завод 1000 зупинено
Эко-энергия 1500 працює
Всьго 7500  
Загалом 23700  

Чому таке падіння? Чому зупинились спиртові заводи? Тому що біодомішки як такі не потрібні потужнім мережам імпортерів, які зацікавлені лише завозити паливо з закордону! Альтернативні палива, за наявного акцизу (99 євро або 50% традиційного акцизу) є неконкурентними перед традиційними імпортними бензинами.

Якщо уряд негайно не знизить акцизи до економічно-обгрунтованого рівня (10-20% від рівня оподаткування традиційних бензинів),  про розвиток власних альтернативних джерел палива можна буде і не мріяти!

Чому в Україні не виробляють біодизель?

У 2010 році, з  поправок народного депутата Андрія Пінчука в Україні було знищено виробництво біодизелю.  Тоді на біодизель було введено акциз на тому самому рівні, що і традиційні дизпалива, внаслідок чого в країні  ніде не виробляється біодизель! І це при тому, що країна мільйонами тон експортує насіння ріпаку(рапсу) до Європи, де з нього активно робиться саме біодизель!!!

Європа свідомо купує не російську солярку а український ріпак, а ми ж продаємо їм за безцінь цей ріпак, що б купувати собі дорогу російську і білоруську солярку! Німеччина виробляє понад 3 млн. т біодизелю, що дорівнює 70% загальноукраїнської потреби!

Макроекономічний аналіз, проведений нашою Асоціацією показав:

Заміна 20% бензинів біоетанолом = річне зменшення імпорту 400 млн долл!! =640 млн долл зростання ВВП!

Заміна 20%  важких дистилятів біодизелем = зменшення імпорту на 1 млрд  долл!!! = зростання ВВП на 1,4 млрд. долл.!!

Кожна спожита тонна українського біопалива – це удар по економіці Росії і Білорусії!!!

Україна здатна повністю замістити біопаливами імпорт з Росії і країн СНД – у такому разі наше ВВП зросте на 9 млрд. долл., а економіка Росії і її сателітів недоотримає 6,5 млрд. доларів щороку!

Створення умов для заміщення російських вуглеводнів українськими біопаливами викличе додаткове зростання цін на українську сільськогосподарську продукцію та призведе до падіння цін на російські вуглеводні, чим ще додатково стимулюватиме українську економіку!

 

 Що гальмує розвиток біопалив в Україні в 2015 р?

А) високий рівень акцизу, що робить виробництво продуктів з біопалив економічно не конкурентними з традиційними паливами. Саме з введенням великого акцизу  на біодизель його виробництво в Україні припинилось понад 4 роки назад! А введення акцизу  98 євро на альтернативні палива у минулому році призвело скорочення виробників з 13 у 2013 до 2х у 2014му!!!

Б) відсутність механізму взаємозаліку акцизів з сировини та кінцевого продукту – тобто , якщо виробник сумішевих палив буде купувати звичайний бензин та виробляти з нього сумішевий (звичайний та альтернативний) то він вимушений двічі платити акциз!

В) зарегуляція виробництва біоетанолу та компонентів на його основі – надскладний високо корупційний контроль з боку  відділу САТ, наявність спиртового векселю, наявність вимоги про ліцензію – внаслідок цих зарегуляцій біоетанол в Україні як вид товарного продукту у чистому вигляді ніде не випускається.

Актуальні цілі на 2015 рік

  • Звільнити або зменшити оподаткування альтернативних палив!
  • Спростити нормативні акти з питань регуляції виробництва біоетанолу та КМПА, максимально унеможливити ризики адміністративного тиску на виробників .
  • Прописати умови цивілізованого існування альтернативних палив, гарантувати незмінність оподаткування.
  • Імплементувати в життя норми про обов’язкові добавки біокомпонентів до традиційних бензинів, замінивши вимоги про обов’язковий вміст економічними стимулами.
  • Відновити виробництво біодизелю в країні.
  • Приведення вітчизняних норм законодавства у відповідність з нормами ЄС.